[Spoiler] opouští seriál

Upozorňuji, že článek obsahuje spoilery ze čtvrteční epizody „The Thanatos Guild.“ Pokud jste epizodu zatím neviděli, dál čtěte pouze na vlastní nebezpečí.

 

Arrow se ve čtvrtek rozloučil s Theou Queenovou a server EW tímto potvrzuje, že Willa Holland oficiálně opouští seriál Arrow, ve kterém po dobu šesti let figurovala jako jedna z hlavních postav.

 

Poté, co byla povzbuzována Oliverem, aby našla své štěstí s Royem, se Thea rozhodla opustit město. Její šťastně až na věky bylo velice rychle zničeno příchodem spolku Thanatos Guild, jež je nástupcem Ligy zabijáků a byl vytvořený Malcolmem Merlynem předtím, než zemřel.

 

Spolek hledá mapu starodávné síly, a tak se Thea naposledy obléká do kostýmu, s Royem po svém boku, jen aby zjistili, že hrozba je daleko větší. Místo svého poklidného šťastného konce, se Thea a Roy rozhodnou opustit město společně s Nyssou, aby vystopovali a zničili tři nové Lazarovy studny, které, jak bylo odhaleno, se nacházejí ve světě.

 

Je to vhodný konec pro postavu, o které Marc Guggenheim prohlásil, že by nikdy nezabil. Stejně jako Oliver, se nyní i Thea chystá napravit hříchy svého otce.

 

Co Vás vedlo k rozhodnutí napsat odchod They ze seriálu a čí rozhodnutí to bylo?

Na konci 4. série za námi Willa přišla a v podstatě nám řekla, že by chtěla mít nějaký čas sama pro sebe, a ráda by zredukovala svou roli v seriálu. To jsme udělali, jak v páté sérii, tak v šesté. S koncem 6. série přichází také konec její smlouvy a Willa vyjádřila svou touhu posunout se dál. Vyjádřila svou touhu odejít od seriálu a to v určitém bodě série, což je kolem 16. epizody, takže jsme se podle toho zachovali. Podívejte, Willu máme rádi a rádi s ní pracujeme, máme rádi postavu They, vždycky jsme měli rádi její vztah s Oliverem. Tento vztah je jednou z věcí, se kterými jsme se hned od počátku odklonili od komiksů. Bylo to jedno z prvních kreativních rozhodnutí, které jsme udělali v souvislosti s přizpůsobením adaptace komiksů o Green Arrowovi, televiznímu vysílání. Takže to byla vždy nesmírně důležitá, kritická část našeho seriálu.

 

Zároveň, tohle se stává, když se seriál natáčí více jak pět let. Hercům končí smlouvy, začínají hledat v jiných vodách, hledají nové příležitosti. Myslím si, že tohle platí u všech seriálů. Nikdy nechceme stát v cestě někomu, kdo se chce kreativně věnovat něčemu jinému, v jiném seriálu nebo v jiném médiu. Takže jsme vzali žádost Willy vážně a rozhodli se, „Dobře, jestli se s tím musíme vypořádat, jak to uděláme, abychom docílili toho, že Thein příběh zakončíme tím nejvíce emotivním a nejzajímavějším způsobem?“

 

Místo šťastného konce se Thea vydala napravit křivdy svého otce. Proč je pro ni tenhle konec, podle Vás, ten nejlepší?

Tohle bylo něco, co vyšlo z místnosti scénáristů, a byli jsme z toho nadšení z různých důvodů. Opravdu se nám líbila myšlenka, že posíláme Theu pryč způsobem, který pro ni naznačuje větší příběh. Někdo by si mohl představovat, jak v určitém okamžiku pracujeme na prozkoumání příběhu They, Roye a Nyssy, kteří pracují na nalezení ostatní Lazarových studní. Jako scénáristé tíhneme k příběhům, které naznačují další příběhy. Jako producent, jsem byl okouzlen představou, že se s jednou z hlavních postav rozloučíme způsobem, který nenaznačuje konec příběhu, ale jeho začátek. To není něco, co obvykle vidíte. Pokaždé, když je postava vypsána z příběhu, mám z toho pocit konce. Někdy je to doslovný konec, když postava umře, ale jindy to vypadá tak, že odchází žít poklidnější život a není další příběh, který by bylo zapotřebí vyprávět. Opravdu se mí líbí myšlenka toho, že jsme se vydali opačnou cestou. Myslím si, že je to jak zajímavé, tak nečekané.

 

 

Vždy jste říkali, že nechcete Theu zabít, ale vážně jste to zvažovali? Byly tady jiné možnosti, jak dát Thee sbohem?

Byly. Mluvili jsme o tom, že by to mohlo být tím nejjednodušším způsobem, a to přivést Coltona zpět a nechat Roye, ať společně s Theou odjede do západu slunce. To pro mě bylo zřejmou volbou. Tohle byste očekávali, vzhledem k tomu, jaký příběh jsme s Royem a Theou vyprávěli již od 1. série. Ale vzhledem k tomu, že to byla zřejmá volba, jedna z prvních možností, okamžitě jsme ji zavrhli, protože nikdy nechceme dělat něco, co je tak zřejmé. Zabít ji nikdy nebylo jednou z možností. Vždy jsem byl velmi upřímný a konzistentní, pokud jde o to, že Oliver prostě nemůže ztratit posledního člena své rodiny. Takže o tom, že bychom Theu zabili, jsme nikdy ani neuvažovali.

 

Je nějaká šance, že bychom ji mohli v budoucnu v seriálu znovu vidět? A dostaneme nějaké aktualizace týkající se zničení Lazarových studní, ať už se Thea vrátí či nikoliv?

Opravdu, upřímně, to záleží na Wille. Jedna z věcí, které se mi na Arrowovi líbí – a myslím si, že je to pravdivé, pokud jde o všechny superhrdinské seriály, ale myslím si, že Arrow ukázal tu schopnost – nikdo není navždy pryč. I postavy, které byly zabity nejsou nastálo pryč. Lidé se mohou vrátit různými způsoby. V Theině případě máme celý příběh, které je možné prozkoumat. Nepřemýšleli jsme o tom, jak bychom to mohli v 7. sérii nebo v dalších, udělat. Myslím si, že víme, že Willa právě skončila s Arrowem, hledá jiné příležitosti, které na ni venku čekají. Ale líbí se mi myšlenka They, Roye a Nyssy jako nepravděpodobného tria, které prozkoumává jiné části Arrow-vesmíru, jiné jeho kouty. Byla by škoda je nenavštívit. Zároveň jsme ukázali, že můžeme příběhy z Arrow-vesmíru vyprávět i prostřednictvím jiných médií: animované, v komiksech, prozaických románech. Existují cesty, které jsou otevřené. Nevím, co pro nás budoucnost chystá, ale potenciál tady je.

 

Seriál zatím nebyl obnoven pro další sérii, ale zdá se, že jste si docela jistí tím, že se Arrow vrátí se sedmou sérií?

Ano, jsme o tom přesvědčeni. Jsme o tom extrémně přesvědčeni. Bylo by hezké dostat oficiální oznámení, Marku Pedowitzi, pokud tohle čteš. Bylo by hezké rezervovat si režiséry. Ale už jsme o 7. sérii začali mluvit. Ve skutečnosti jsme věděli, co budeme v 7. sérii dělat již na začátku 6. série. Právě teď jsme v procesu vytváření finále série, které v žádném případě není pojato jako finále seriálu. Plně očekáváme, že dostaneme další sérii.

 

 

Zdroj: EW.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *