Flash přivádí k životu významnou dějovou linii z komiksů

Epizoda „Don’t Run,“ skončila velkým cliffhangerem, který otevřel vrátka jedné z nejvíce ikonických komiksových dějových linií nazvané „The Trial of the Flash.“

 

V průběhu zimního finále série, se Barrymu Allenovi/Flashovi podařilo včas uniknout Mysliteli, a připojil se ke své rodině a přátelům, aby společně u Joea oslavili Vánoce. Barryho náhle telefon upozorní na spuštěné bezpečnostní zařízení v jejich domě. Když se jde podívat, co se děje, i když věří tomu, že se jedná jen o další doručený svatební dar, ukáže se, že situace je daleko horší, než předpokládal.

 

Zatímco je Barry v bytě, obdrží telefonát od Dominica Lanse, meta člověka, kterého Caitlin zachránila, a jak se ukáže, který už více není Dominicem. A právě tehy je odhalen Myslitelův plán. Za sedačkou Barry nalézá mrtvé tělo Clifforda DeVoea, jež byl probodnut stejným nožem, který Barry a Iris dostali v jednom z neoznačených svatebních darů. Za Barryho dveřmi je policie. Jak se ukáže, DeVoe unesl Dominica a vložil svou mysl do jeho zdravého těla. Nejenže mu to umožňuje pokračovat  dál bez toho, aniž by se musel obávat o své zhoršující se zdraví, ale tímto také padlo obvinění z vraždy na jediného muže, který ho může zastavit.

 

Zatímco pro Barryho to vypadá jako nejhorší noční můra, zejména vzhledem k tomu, že jeho otec byl neprávem obviněn z vraždy jeho matky, tato nešťastná událost otevřela dvířka klasickému příběhu z komiksů o Flashovi.

 

V komiksech, Profesor Zoom zavraždí Iris, a za nějaký čas se Barry snaží ve svém životě posunout dál a to prostřednictvím nového vztahu, se snoubenkou Fionou Webb. Zoom se však vrací a snaží se zabít Fionu, ale Barry ho zastaví a zabije. Barry je za vraždu Zooma postaven před soud a shledán vinným. Nicméně, Barry zjistí, že Abra Kadabra (převlečený za Reverse-Flashe) vymyl porotě mozek, a tak Flash uniká. Příběh končí tím, že Barry zjistí, že duše Iris skončila ve 30. století, takže se tam vydává, aby společně s Iris žili šťastně až do smri.

 

Zatímco v epizodě „Don’t Run“ nebyla Iris zavražděna, DeVoeova „vražda“ je dostačující k tomu, aby byl Barry postaven před soud podobně jako v komiksu, a vzpomeňte si také na několik malých detailů, dokonce z předešlých sérií, které nás k tomuto okamžiku směřovaly. V předchozí sérii, byl Abra Kadarba jedním z lidí, kteří zmínili DeVoea. Jisté náznaky během epizody „Crisis on Earth-X“ udělal i Eobard Thawne, když utrousil poznámku o tom, jak se Barry asi bude tvářit, až se příště setkají. To by mohlo znamenat, že se Reverse-Flash vrátí a bude součástí soudního procesu.

 

Seriál The Flash se vrací s 10. epizodou „The Trial of the Flash“ již 16. ledna.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *