Stephen Amell mluví o zvratu zahrnujícím Green Arrowa

Upozorňuji, že článek obsahuje spoilery z druhé epizody. Dále čtěte pouze na vlastní nebezpečí.

 

Během čtvrteční epizody se Oliver rozhodl vzdát role ochránce Star City, a pochodeň předal Digglovi hned ze dvou velkých důvodů. Za prvé, objevila se fotografie, která zachycuje Olivera jako Green Arrowa, a ačkoli fotka nakonec skončila jako falešná, pravděpodobně nebude snadné navigovat vyšetřování FBI, zatímco se bude oblékat do kostýmu smaragdového lučištníka. A za druhé, Oliverův syn William dostal strach, že by jeho otec mohl být zabit, což by znamenalo, že by z něj byl opravdu sirotek.

 

Otázkou zůstává: Vzdal se Oliver opravdu života ochránce Star City? K tomu se vyjádřil sám jeho představitel, Stephen Amell.

 

Oliver se skutečně vzdal Green Arrowa. Zvrat! Jakým způsobem ho to ovlivní? Bude mít stále potřebu chodit po nocích ven?

Skvělé na téhle série je to, že nemůže. Říkáte, že když se vzdal Green Arrow je to zvrat, ale tím zvratem je William. Dynamika mezi otcem a synem nemůže být silnější. I přes všechny věci, které Oliverův otec udělal špatně, a i přes všechno, co jsme se o něm od té dob dozvěděli, ho Oliver chová v úctě, takže je tenhle vztah důležitý.  Oliver předal roli Green Arrowa Digglovi, protože očekává, že ji zvládne. Ta myšlenka se mi líbí, protože Star City přece potřebuje Green Arrowa, mám pravdu? Green Arrow může být víc než jedna osoba. Green Arrow je symbol a jeho tým je symbol. Fakt, že postrkujeme Star City správným směrem je pro mě důležitý, protože nechci, aby bylo město každý rok zničeno, jaký smysl by potom mělo to, co děláme? Jsme týmem bdělých strážců, kteří jsou definicí šílenství, protože děláme věci znovu a znovu a doufáme v odlišný výsledek. Je zřejmé, že nevím, co se děje s Digglem, ale vzdal jsem se toho bez větších obav.

 

Vidíš to tak, že už si Oliver kostým nikdy neobleče?

Ne. Podívejte, pamatuju si jednu sérii seriálu 24, kde je Jack Bauer držen jako vězeň v Číně. A bylo to jako: „Jak dlouho bude Jack v Číně?“ a producenti: „Přistává tak šest minut po startu. Seriál je seriál.“ Náš seriál je seriál, ale to neznamená, že nemůžeme překvapit.

 

Je Oliver připravený vystoupit z pozice lídra nebo je stále svým způsobem v týmu Arrow aktivní?

Je venku. Je z toho úplně venku. Máme případ, kdy se musí zapojit, ale ne v takové kapacitě, v jaké by to od něj lidé očekávali. Je to v epizodě nazvané „Reversal.“ Musí se vrátit zpět, ale kromě příležitostné návštěvy, je mimo hru.

 

Kvůli svým desetiletým zkušenostem, myslíš si, že je Oliver letos jiným vůdcem? Je to více o tom, že nabízí radu?

Dává nějaké rady Digglovi a nějaké Felicity, ale nevzpomenu si na tu poslední – je tu několik hlavních postav, se kterými jsem už pár epizod neměl scénu. Je to jiné, musel jsem si na to zvyknout.

 

Oliver a Felicity jsou na cestě k usmíření. Co nám můžeš prozradit o tom, jak jejich vztah v této sérii vypadá?

Vypadá to dobře. Měli jsme mezi nimi pěkný moment už v premiéře, který nastavil směr – zmáčkli tlačítko pozastavit, protože Oliverův vztah s Williamem byl důležitější, a bezprostřední následky smrti Samanthy pro něj byly očividně velmi traumatizující, takže je Oliverovou poviností ujistit se, že Williamovi bude s Oliverem dobře. Oliver a Felicity jsou samozřejmě jeden do druhého zamilovaní, ale zatím nestihli zmáčknout spoušť a znovu navázat plnohodnotný vztah.

 

Panuje mezi nimi více důvěry potom, čím vším si prošli?

Mají společnou minulost, takže je jen otázkou času než přijde ta správná chvíle. Je tady dynamika s Williamem, která nemůže být ignorována. Oliver miluje Felicity a doufá, že i ona miluje jeho. Od výbuchu Lian Yu uběhlo pět měsíců a pokud to zabere dalších pět měsíců nebo dalších pět let, doufejme, že k sobě budou stále cítit to samé.

 

I přestože už není Green Arrowem, jaký tlak na něj Samanda vyvíjí?

Na konci druhé epizody jsem to chtěl zahrát tak, že to popírám, ale také jí zdvořile vyhrožuji. Už se mi tohle dříve stalo, někdo mi řekl něco pěkného, ale poté se nad tím zamyslím a uvažuju, jestli mi nevyhrožoval? Neřeknu, kdo to byl, ale jsou v tom opravdu dobří, takže jsem chtěl ten samý pocit vnést do scény, kde říkám, „Podívejte, mýlíte se. To, co děláte je, že pláčete na špatném hrobě. Ale pokud máte pravdu, jak daleko si myslíte, že takový člověk zajde, aby ochránil lidi, na kterých mu záleží?“ Takže si hrajeme na kočku a na myš. Líbí se mi, že začne šťourat i do jiných lidí v týmu. Jde absolutně po všech.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *