Výkonný producent mluví o velkých změnách ve 3. sérii Legend

Můžete nám říct, jaký je rozdíl mezi anachronismy a anomáliemi?

Způsob jakým popisujeme anachronismy je, že jsou to lidé, místa a věci, které jsou v čase špatně umístěny. Anomálie je něco, co se stalo, ale nemělo se to stát, nebo něco co se nestalo, ale mělo se to stát. To jsme dělali minulý rok. Teď máme lidi, místa a věci, které by neměli být tam, kde jsou.

 

 

Když to srovnáme s anomáliemi, o kolik těžší je anachronismy napravit?

Neřekl bych, že je to těžší nebo snazší. Řekl bych, že jsou velmi odlišné, protože příběh dělá zajímavým to, že to není pouze o tom, zda je Julius Caesar přesunut ze svého času a o tom, jak ho dostat zpět, je to hlavně o tom, co všechno stačil napáchat za dobu, co byl umístěn mimo svůj čas. Takže je tu několik problémů, které musí být vyřešeny.

 

 

Pánové času kontrolovali čas. Je Časový úřad mnohem více o následování pravidel?

Ano. No, Časový úřad založil Rip, a ten vždy říkal Legendám, aby se řídily pravidly. Časový úřad je jeho splněné přání. Pánové času byli tak trochu nemorální, Časový úřad není. Jednají v souladu se zákonem a jsou morální. Legendy spoustu věcí pokazí. Časový úřad je super-efektivní a profesionální, takže je to ta nejlepší iterace, kterou by Rip mohl mít.

 

Letos máte další skupinu zloduchů. Vzal si Damien něco z Legie zkázy, při vytváření této nové tajné skupiny?

To bych neřekl, Řekl bych, že se zcela určitě poučil ze všech svých chyb, protože tohle je Damien nejen po skončení 2. série Legend, ale také je to verze Damiena po 4. sérii Arrowa.

 

 

Proč se rozhodne vytvořit tuhle skupinu? O co mu jde?

Ale no tak, to nemůžu. O tom je celá série. To by bylo, jako kdybych před rokem řekl, že Legie zkázy chce dostat Kopí osudu, aby mohla přepsat realitu.

 

 

To je fér, ale v Arrowovi přišel s grandiózním plánem. Doslova chtěl zničit svět. 

Ano, ale to jsem Vám hned ze začátku neřekl.

 

 

Má podobné motivace?

Stačí když řeknu, že má velmi specifický plán a velmi specifickou agendu, a zábavné na tom samozřejmě je pomalé odhalování jeho plánu během série.

 

 

Co nám můžete říct o Zari a jejím příběhu?

Když potkáváme Zari, její bratr je zabit a zbytek její rodiny se pohřešuje. Nicméně, když se přidá k Legendám, je překvapená, když zjistí, že jejich pravidla jim brání v tom, aby použili cestování časem k záchraně jejího bratra. Zari, která je počítačovou hackerkou se rozhodně, že zjistí, zda dokáže najít skulinu a v podstatě hacknout čas.

 

 

Co letos čeká na Sáru?

Sára se opravdu dostala do svého živlu, našla své místo jako kapitánka Waverider, takže narozdíl od předchozí série, která byla trochu více o učení se, je šťastná, že je kapitánka. A v zásadě to byl její nápad a její rozhodnutí porušit základní pravidlo seriálu, vrátit se zpět do doby, ve které již byli a tím porušit čas. Takže jedna z věcí, která nad ní bude celý rok viset, a to jako jen další vrstva Sářiny už tak dost složité postavy, je fakt, že nese určitou odpovědnost za všechny anachronismy, se kterými se potýkají.

 

 

A co Ray?

Máme pocit, že Ray funguje nejlépe, když je majákem světla seriálu. Již jsme s Rayem zažili temnější věci – udělali jsme to v Arrowovi, občas i v Legendách během 1. série. Ray je v podstatě hodně podobný samotnému seriálu. To znamená, že občas může být trochu temnější, ale seriál opravdu žije odlehčenějším tónem a vtipem. Ray skutečně najde světlou stránku na všem a myslím si, že přesně to je důvod, proč je tak roztomilý.

 

 

A co čeká na Steina?

Pokračujeme v příběhu z minulého roku, kdy Stein zjistil, že má dceru a tenhle rok opravdu cítí to napětí a uvědomuje si, co to znamená být pryč od rodiny. Je to něco, o čem jsme mluvili už od první epizody, kdy se rozhodl odejít a přidat se k posádce Waverider. Steinův příběh bych popsal jako něco, s čím jsme vždy flirtovali a dělali drobné narážky, ale nikdy jsme se tím opravdu nezabývali, a nikdy opravdu podstatnějším způsobem nezdramatizovali. Uděláme to letos s ohledem na to, že má dceru.

 

Je velmi těžké mluvit o Steinovi bez toho, aniž bychom mluvili o Jacksonovi a naopak, protože jsou vzájemně tak propojení. Jedna z věcí, která je opravdu zajímavá je, že jsou jako siamská dvojčata, a co se stane, když jedno chce jít doprava a druhé doleva? Když se podíváte na trailer, uvidíte, že Ray a Jax jsou v cirkuse spárováni jako siamská dvojčata. Není to náhoda. Je to součást Jaxova zjištění, že rozhodnutí být superhrdinou, který cestuje časem, není jen rozhodnutím, které udělal pro sebe, je to také rozhodnutí, které udělal pro Steina.

 

 

A Amaya?

Pro Amayu je to o osudu, o kterém se dozvěděla na konci 2. série. Opravdu jsme na obrazovce neměli dostatek prostoru, abychom odvyprávěli příběh o tom, jaké to je zjistit, jaký je Váš osud, a že pokud ho nenaplníte, bude Vaše vesnice ztracena a svět bude chudší o jednoho superhrdinu? Tenhle rok tuhle otázku prozkoumáme zábavným způsobem, a prozkoumáme ji z pohledu, jakým to ovlivňuje její vztah s Natem?

 

 

Když už je o něm řeč, co máte připravené pro Natea?

Tenhle rok uvidíme, jak Nate opravdu přijme superhrdinskou stránku svého života. Minulý rok fungoval hlavně jako historik, vždy poskytl historický výklad, ale letos se přikloníme spíše k jeho supehrdinské stránce, to znamená k občanu Steelovi.Také si užijete spoustu zábavy s jeho vztahem s Rayem.

 

 

A jako poslední je tady Mick.

Letos je opravdu zábavné Mickův příběh psát. Minulý rok, na konci série se Mick srovnal s faktem, že si myslí, že je ubohý, být hrdinou je nuda, ale tihle lidé jsou jeho tým  a jsou jeho skupina, a tak jim bude krýt záda. Myslím si, že na Mickovi je zábavné to, že se jedná o jakousi jeho nejčistší verzi, kterou jsme v seriálu až doposud viděli, protože nezpochybňuje svou loajalitu. Je to pořád Mick, a je pořád kriminálník, a pořád je vším co na něm milujete.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *