Výkonný producent Andrew Kreisberg mluví o odlehčenějším tónu 4. série

4. série Flashe startuje již příští týden a čekání si můžete zkrátit tímto rozhovorem, který serveru Entertainment Weekly poskytl výkonný producent seriálu, Andrew Kreisberg.

 

V jakém rozpoložení mysli je Barry, až ho znovu uvidíme?

 

Barry není přesně takový, jakého jsme naposledy viděli, a v premiéře bude tak trochu hledat cestu. Ale nejdůležitější věc je, že jeho zkušenost se Zdrojem rychlosti, je pro něj takovým křtem. Premiéru série jsme nazvali „The Flash Reborn“ a Barry je svým způsobem znovu zrozen. Tento zážitek z něj smyl spoustu jeho hříchů, očistil ho od jeho pochybností, strachů a pocitů viny, a opravdu miluje to, že je znovu Flashem. Zanechá ho to volným a otevřeným novým možnostem a začátku, není tak rozrušený jako býval v předchozích dvou sériích.

 

Ve 4. sérii se opravdu stane Flashem z komiksů – Flashem, který je schopen naplno ovládat své schopnosti a je emocionálně zralý, tak jako v komiksech.

 

 

Jak bez něj tým pracuje? A jaký pocit bude mít tým z jeho návratu, vzhledem k tomu, že Iris převezme vedení?

 

No, ve druhé epizodě zažijete spoustu legrace. Barry a Iris jsou neustále a neúmyslně legračně v rozporu, protože Iris byla zvyklá být ve vedení, a Barry byl také ve vedení, takže skončí na terapii pro páry, aby se s tím vypořádali. Oni dva s terapeutem je jedna z nejzábavnějších věcí, které jsme kdy v seriálu měli, ale také to vede k prohloubení jejich vztahu.

 

Grant je letos tak zábavný. Nachystali jsme si pro něj zábavné věci, a Candice je opravdu – udělat z ní lídra týmu, což je něco, co se nám bohužel až do této série nepodařilo, jí opravdu dalo příležitost, kterou v seriálu ne vždy měla. Vždy byla chytrá, zábavná, statečná a dychtivá, ale neměla takovou autoritu, jakou má ve 4. sérii. Je opravdu hezké vidět ji dělat rozhodnutí, a říkat lidem, kam mají jít a co mají dělat, a Candice se této výzvy opravdu chopila.

 

                     Grant Gustin jako Barry Allen/4.01 The Flash Reborn

 

 

Budou mít  Barry a Iris po jeho návratu problém s důvěrou, vzhledem k tomu, že Barry se svou snoubenkou neprobral své obětování se?

 

Je tak šťastný, že je zpět, že je Flashem a tak šťastný, že je s ní. Jsou tu věci, které Iris zažila v posledních šesti měsících, ale z Barryho pohledu jen prostě vešel do Zdroje rychlosti a zase vyšel ven, takže pro něj neuběhl žádný čas, ale Iris bez něj musela šest měsíců žít, a jak sama říká, žít s tím, že pro jeho zmizení nemá žádné vysvětlení – bylo to těžkých šest měsíců. Je zřejmé, že je z jeho návratu šťastná, ale jsou tu nějaké věci, o kterých si budou muset promluvit.

 

 

Kromě toho, že není rychlíkem, co dalšího dělá Myslitele odlišného od zloduchů, které jsme v seriálu předtím viděli? Můžete nám něco říci o jeho motivaci?

 

Je to zajímavé, protože nikdo z nás není génius, takže bylo zajímavé dát hlavy dohromady, abychom přišli s něčím, co by bylo hodno někoho, kdo má být nejrychlejší myslí na světě. V předchozí sérii jsme stanovili Savitarovu motivaci ve druhé polovině série, a myslím si, že na začátku série nám samotným jeho motivace nebyla až tak jasná, a to se nejspíš projevilo také na obrazovce. Tuhle série jsme pracovali opravdu, opravdu tvrdě, abychom pochopili co Myslitel chce, proč to dělá a jak to dělá. V prvních epizodách sledujete odehrávající se šachovou partii. Na začátku, tým Flash vůbec netuší, že hraje proti Mysliteli, ale poté sledujete, jak zjišťují, že někdo manipuluje událostmi a tahá za nitky, sledujete jak vše směřuje k velké konfrontaci.

 

 

Co nám můžete prozradit o příchodu Breachera a jeho dynamice se Ciscem a Gypsy?

 

No, mysleli jsme si, že by to byla skvělá epizoda. Jessica je jako Gypsy drsná a silná. Pomysleli jsme si, ‚Zjevně pochází ze silné rodiny,‘ a napadl nás tenhle zábavný nápad týkající se Cisca, kterému se podařilo obměkčit Gypsyno srdce, ale není schopný udělat to samé s jejím otcem. Uvažovali jsme nad tím, koho bychom do této role mohli dosadit a někdo nadhodil jméno Danny Trejo. Začali jsme se smát, říkali jsme si, že by to bylo skvělé, ale že Danny Trejo do toho nepůjde. Ale jak už jsem zjistil v minulých letech, pokud se nezeptáte, nedostanete to. Takže jsme ho zkontaktovalil a ukázalo se, že je náš fanoušek, z radostí to přijal a postava se mu líbila. Mám pocit, že jsme mu napsali skvělý scénář. Jeho postava a příběh s Ciscem a Gypsy, je to součástí našeho mírného přesměrování seriálu – to znamená dělat mnohem zábavnější příběhy a veselejší věci, které odpovídají Barrymu nově objevenému optimismu.

 

 

Jak bude vypadat Caitlinin příběh v letošním roce a jak moc se změnila od konce předchozí série?

 

Nechci toho příliš prozradit, ale to, jak se Caitlin znovu začlení do týmu je součástí zábavy první epizody. Řeknu jen, že lidé, kteří milují Caitlin, budou opravdu šťastní, a lidé, kteří milují Killer Frost, budou také opravdu šťastní.

 

 

Co nám můžete říct o Wellsovi? Uvidíme nějakou jeho novou verzi nebo se poblíž bude držet Harry, který se vrátil na konci předchozí série?

 

Máme Harryho. Měli jsme pocit, že se nám podařilo během tří let ukázat tři odlišné Wellse a tak raději než abychom přišli s dalším, se chceme Harrymu dostat více pod kůži. Harry je génius, a jeho dcera je v bezpečí, je Flashem na Zemi 3, a je jedním z těch lidí, kteří zjistili, že nemají život. Takže 4. série je pro Harryho zjištěním, co mu v životě schází a co potřebuje k tomu, aby se z něj stal lepší a kompletní člověk. Máme pro něj připravenu poměrně epickou emocionální cestu, která je úzce provázaná s Myslitelovým plánem, a jsme z toho nadšení. Pravděpodobně je to trochu více emotivní, než jak jsme u této postavy byli zvyklí, ale Tom je fenomenální herec a víme, že z toho dostane maximum. Také řeknu, že Harry není jediný Wells, kterého letos uvidíme.

 

 

Jakým tématům se letos věnujete? Jste inspirováni nějakým konkrétním komiksovým příběhem? Spousta lidí totiž předpokládala, že budete dělat Rebirth.

 

Rebirth neděláme, lidé si to odvodili na základě toho, jak jsme nazvali premiérový díl. Vlastně jsme ho původně měli pojmenovaný „Rebirth,“ ale poté jsme si uvědomili, že lidé by si mysleli, že se chystáme dělat Rebirth, takže jsme to změnili na „The Flash Reborn.“ První tři roky byly o tom, jak postavy pomalu „dospívají“ a nyní jsou všichni dospělí, což je dobré i špatné. Stali se z nich experti na to, co dělají, ale nemají až tak úplně otevřené oči pokud jde o to, co se s nimi děje. Pro Barryho a Iris je to o tom, že se konečně vezmou a poté budou řešit: Můžou být manželé i přesto všechno, co je proti nim?

 

Zdroj: EW

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *