Výkonná producentka Wendy Mericle mluví o přežití, týmu Arrow a flashbacích.

 

Šestá série Arrow nezačne tam, kde pátá skončila. Jak už jsme zvyklí, seriál se pohybuje v reálném čase, proto se první epizoda odehrává o pět měsíců později. Jedním z hlavních témat série je rodina – ta, do které se narodíš i ta, kterou si kolem sebe vybuduješ.

 

A společně s Dinah Drake, ostatní členové týmu Arrow, kteří se k němu přidali na začátku 5. série, se nyní stanou plnohodnotnými členy, pokud přežijí Lian Yu. To v podstatě znamená, že Wild Dog i Mr. Terrific, jsou v týmu.

 

Mericle promluvila o tom, co Dinah konečně přiměje obléci si kostým:

Myslím si, že je to způsobeno kombinací kostýmu a nového sebevědomí, které získala jako člen týmu. Je to pro ni dobrý krok vpřed, ale je to také opravdu reprezentativní a dobrý krok vpřed pro tým. Lidé, které jsme přivedli na začátku minulé série – pravděpodobně, pokud přežijí výbuch na ostrově – se stanou plnohodnotnými členy týmu. Je to velmi odlišná situace, než jakou jsme měli v minulosti. Tímto způsobem uzavíráme kruh, který jsme začali v epizodách 5×01 a 5×02, když jsme představili nové postavy a podrobili je Oliverovu výcviku.“

 

O tom, co výbuch na ostrově znamená pro Olivera a ty, jež ho obklopují:

Bez ohledu na to, co se děje doufáme, že naše finále bylo silné a také velmi destruktivní. Doslova vyhodilo do vzduchu Oliverovu minulost a myslím si, že v mnoha ohledech je i restartem pro všechny postavy. Bylo to traumatické. Je to velká traumatická událost, jejíž dozvuky se potáhnou napříč celou sérií a budou se týkat jak Olivera, tak i ostatních. Seriál se soustředí na Green Arrowa a Olivera Queena, ale ostatní postavy se také dostanou do popředí a letos budeme mít i více příběhů. Nemáme flashbacky, které bychom museli pravidelně zařazovat do vyprávění, takže nám to poskytne více místa k prozkoumání i dalších postav, než jen Olivera.

 

Pětiletá kapitola je kompletní a příběh z flashbacků je také odvyprávěn, a tak Mericle promluvila o zvěstech, že seriál projde restartem:

Restart je jedním z těch slov. Je to zábavné. Myslím si, že v jistých ohledech ano, ale také si myslím, že tohle slovo může být velice snadno špatně vyloženo. Seriál se vyvíjí a je to vzrušující, protože bez flashbacků se v téhle sérii dočkáme nové dynamiky. Vím, že stále opakuji, že díky tomu máme více prostoru, ale se scénáristy na nové sérii pracujeme již tři týdny a je úžasné, jak jiný se seriál zdá být. Je tu mnohem více svobody. Můžeme se vydat na jiná místa a různými směry. Je vzrušující mít čas a prostor mluvit také o ostatních postavách. Vždycky jsme byli v časové tísni, a posouvali příběh rychle dopředu. Pořád příběh vyprávíme stejným způsobem, jen máme trochu více času prozkoumat i jiné pohledy ostatních postav. Je to zábava.

 

O tom, zda uvidíme i jiné typy flashbacků:

Rozhodně. Jedna z výhod je, že víme, jak je používat a v téhle sérii se je chystáme použít z různých důvodů, což bude zábava – různé postavy, různé pohledy.“

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *