Maisie Richardson-Sellers pro magazín Vulkan

Po Candice Patton nafotila nový photoshoot a pokytla rozhovor časopisu Vulkan také herečka Maisie Richardson-Sellers (Amaya/Legends of Tomorrow).

 

Studovala jsi archeologii a antropologii na Oxfordské univerzitě. Jakto, že jsi nakonec skončila u herectví?

Když jsem vyrůstala, nechtěla jsem se vzdát herectví ani studií, protože mě obojí různými způsoby naplňovalo. Takže když jsem studovala na Oxfordu, také jsem hrála a režírovala a nyní, když se profesionálně věnuji herectví, zároveň pracuji na svém prvním antropologickém dokumentu. Nemyslím si, že musíte obětovat jednu vášeň kvůli jiné, každá z nich živí jinou Vaši část.

Spousta tvých rolí byla zasazena do různých časových období. Máš pocit, že ti tvá studia na univerzitě pomohla ve tvé herecké kariéře?

Jsem nekonečně fascinována lidským a kulturním vývojem, a proto jsem se rozhodla studovat antropologii a archeologii. Herectví mi umožňuje vklouznout do kůže lidí z různých kultůr, zkušeností a časových období, takže na těchto dvou hřištích jsem se vždy cítila velice dobře. Určitě si během hraní užívám možnost ponořit se do různých historických okamžiků a to velmi osobním způsobem.

 

Jakým způsobem vdechuješ nový život postavám, které jsi hrála?

Postavy, které hraji, jsou pro mě opravdovými lidmi, takže se stejně jako my vyvíjejí a mění tím, co se okolo nich děje, co se děje přímo jim a kvůli nim. Mají své nálady, touhy, žal, tajemství a nejistoty, které se neustále mění. Takže zjišťování drobných rozdílů postav je to, co mi pomáhá udržet je naživu.

 

Jaká je tvá vysněná role?

To je složité! Mým snem je hrát širokou škálu extrémně kontrastních rolí. Užívám si, když jsem jako herečka postrčena mimo svou komfortní zónu a kladu na sebe nároky a očekávání. Je to hloubka, složitost a kontrast, jež jsou příčinou vzrušení, takže mým snem je mít kariéru plnou různorodých projektů a postav.

Který bod ve tvé kariéře ti dal pocit, že jsi to v Hollywoodu dokázala?

Profesionálně hraji už 3 roky a doufám, že rolí odehraji ještě mnohem víc předtím, než budu mít pocit, že jsem to „dokázala!“ Hollywood je rozhodně součástí cesty, na kterou si troufám, ale není to můj konečný cíl. Jsou tu i jiné platformy, prostřednictvím kterých bych chtěla vyjádřit umění a jiná média, která chci prozkoumat.

 

Pomohla ti nějaká postava, kterou jsi hrála, osobně vyrůst jako člověku a jako herečce?

Hraní „zlých“ postav pomohlo v růstu mému soucitu, a zastavilo mě od posuzování nominální hodnoty. Žádná postava není jednoduše dobrá nebo špatná, je to šedá zóna, která dělá z postavy člověka. Zkoumání, proč jsou takoví jací jsou a jaké jsou jejich zranitelnosti mi pomáhá vytvářet vrstvené postavy, a také to přináší něco do mého každodenního života.

 

Jaké jsou tvé zkušenosti z hraní v seriálovém hitu Legends of Tomorrow?

Originalita mít superschopnosti se nevytrácí! Opravdu si užívám kaskadérské kousky, cestování časem a rozdílné vztahy v týmu. Legendy mají skvělé fanoušky. Byli podporující, takže bylo potěšením s nimi komunikovat. Je opravdovou výsadou hrát superhrdinku jiné barvy kůže, která je silná, inteligentní a komplexní. Když jsem vyrůstala, přála jsem si na obrazovce vidět více takovýchto, se kterými bych se mohla ztotožnit a stále před sebou máme dlouhou cestu, pokud jde o diverzifikaci silných ženských rolí v Hollywoodu. Je mi potěšením být součástí téhle cesty.

Jste si ty a tvá postava Vixen v Legendách nějak podobné?

Ráda bych, aby to byla má nejlepší přítelkyně, láskyplně bych si ji dobírala! Je velice loajální, odhodlaná (občas tvrdohlavá) a co je nejdůležitější, zasvětila svůj život pomoci ostatním. Doufám, že mám aspekty těchto kvalit! Rozhodně ji respektuji a učím se od ní.

 

Jaká je zatím tvá nejpříjemnější zkušenost tvé kariéry?

Žít v Jižní Africe během natáčení seriálu Of Kings and Prophets. Lidé, které jsem měla štěstí potkat, kultury, které mě přivítaly, učení se o historii země a zkušenosti dnešní doby a prozkoumání úchvatné krajiny, to vše pro mě bylo zážitkem. Cestování je jedinečný způsob, jak se naučit něco nového, takže mám ráda kočovnou povahu mé kariéry.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *