Post Mortem ›› Flash odhalil Savitarovu identitu.

Upozorňuji, že článek obsahuje spoilery z epizody „I Know Who You Are.“

 

Savitarova identita byla během úterní epizody konečně odhalena a je bezpečné říci, že z hrdiny se stal skutečně zloduch.

 

Poté, co si dal dohromady kousky skládačky, Barry Allen došel ke zjištění, že Savitar je budoucí verze jeho samého. Jinými slovy se jedná o budoucího Flashe. „Budoucí Flash“ si s diváky tak trochu pohrával a naznačoval jim, proč celou dobu měli tušit, že tohle odhalení přijde. Několikrát během série Savitar řekl věty typu, „Ty jsi minulost, zatímco já jsem budoucnost, Flashi.“ Tímhle Savitar vlastně celou dobu Barrymu říkal svou totožnost.

 

Tohle odhalení tak trochu vysvětluje, jak je možné, že toho Savitar tolik věděl o týmu, co však zatím nebylo vysvětleno je, proč chce budoucí verze Barryho zabít Iris. „Zjistíte to v další epizodě, a záhada stále přetrvává, ale je zřejmé, že Savitar je verzí Barryho Allena, značně zjizvenou verzí,“ říká výkonný producent Andrew Kreisberg.

Co je opravdu skvělé, pokud jde o lidi, kteří si mysleli, že nemáme plán nebo jsme nevěděli co děláme, že tímhle směrem jsme vždy mířili,“ říká Kreisberg. „Myšlenka, že nejtemnějším zloduchem, se kterým můžeme přijít, je ve skutečnosti velmi pošramocená verze našeho hrdiny, pro nás byla zajímavá a osvěžující. Nejenom že soutěžíme se vším, co jsme ve Flashovi udělali, ale také vždy soutěžíme s tím, co jsme udělali v našich ostatních seriálech. A aby byl náš hlavní herec jak hrdinou tak i zloduchem, to je něco, co jsme předtím neudělali, takže to pro nás jako vypravěče bylo vzrušující.“

 

Zatímco nadcházející epizody poskytnou odpovědi, budou také zajímavým hlavolamem pro současného Barryho Allena. „V nadcházející epizodě, když Barry mluví o Savitarovi, tak říká, že spousta zloduchů, se kterými jsme bojovali – nerozuměl jsem tomu, proč dělali to, co dělali,“ říká Kreisberg. „Zdáli se být plní nenávisti a hněvu a udělali hrozné věci, podíval bych se na ně zeptal se, ‚Proč tohle děláte?‘ Ale když se Barry dívá na Savitara, vidí to a svým způsobem to chápe.“

 

Poukazující na příběhy napříč historií Kreisberg říká, „Obvykle mají hrdinové a darebáci stejné pozadí příběhu, ale jeden chce díky bolesti a tragédii, která je obklopuje, konat dobro a stát se hrdinou, zatímco druhý je tím tak velmi pošramocený, že chce aby ostatní trpěli tak, jako on. Když se Barry dívá na Savitara, vidí cestu, kterou se mohl vydat, ale měl Iris, Joea, Cisca, Caitlin, svého otce, měl vzpomínku na svou matku – tohle všechno mu pomohlo zformovat se do hrdiny, kterým je. Savitar to všechno ztratil.“

 

Vytváří to zajímavé paradigma, protože Savitar jim pravděpodobně ublížil více, než kterýkoli jiný záporák, proti kterému stáli, a i přesto s ním Barry do určité míry soucítí. Je to opravdu zajímavá nová dynamika, která je velmi odlišná od Barryho vztahu s Wellsem/Thawnem v 1. sérii a Zoomem ve 2. sérii.

 

Tahle dynamika také poskytne Grantovi jedinečnou příležitost pokračovat ve svém hvězdném hereckém výkonu, který poskytl během Flashovy nedávné cesty do budoucnosti. „Na těchto několika posledních epizodách je úžasné to, že obzvláště když pomyslíte na epizodu ‚The Once and Future Flash,‘ Grant udělal z budoucího Flashe velmi odlišnou postavu,“ říká Kreisberg. „To samé dělá se Savitarem, zvláště ve scénách, kdy musí hrát sám se sebou. Pokud Váš Grant během všeho, co doposud dělal, včetně muzikálové epizody, neohromil svým talentem, myslím si, že když uvidíte scény s Barrym a Savitarem, budete ohromeni.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *